hüppeliiges 13.02.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Mure selline, et vigastasin detsembri keskel oma hüppeliigest. Jalg oli kõvasti paistes ja varbaotsteni sinine. Traumapunktis tuvastati, et murdu ei ole. Kui poolteist kuud möödus, läksin uuesti perearstile, kes suunas mind kirurgi juurde, kuna jalg oli jätkuvalt turses. Kirurg arvas, et on osaline kõõluste rebestus. Ka praegu on jalg õhtuti veidi turses ja kujult teisest erinev (paksem). Viis päeva peale juhtunut hakkasin ma tööl käima (lonkama), võib-olla oleks pidanud traumapunktis jala fikseerima, tõenäoliselt oleksin ma pidanud jalale rahu andma ja kodus olema, perearsti küsimusele - kas ma tahan haiguslehte või mitte, vastama - jah.
Tahtsin küsida, kui kaua sellise vigastuse taastumine võiks aega võtta.
Kas on võimalik, et tantsupeo ajaks (juuli), on mu jalg juba nii hea, et ma võin muretult seal tantsida.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Oleneb kui palju side on katki-IV astme rebendi puhul vajalik op.Kergemad rebendid4-6 nädalat

Dr.Kaidu Meitern