Suure varba nukk 02.07.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

40 a. mees. Viimase aasta jooksul olen märganud vasaku jala suure varba nuki kasvamist, ka on suur varvas ise silmatorkavalt rohkem kõverdunud kui vasaku jala oma. Lapsepõlves kukkus sellele varbale raske raudkang, luumurdu ei olnud. Kas on alust karta, et deformatsioon edaspidi veelgi suureneb? Jalatsid olen püüdnud valida võimalikud sobivad, et need ei põhjustaks seda probleemi. Arsti poole pole pöördunud. Otseseid vaevusi praegu pole, aga kui arvestada sama tempoga progresseerumist, võib neid edaspidi tulla. Kui on vaja arsti poole pöörduda, siis kuhu soovitaksite (asun Tallinnas).

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

On küll karta,et asi läheb hullemaks.Soovitan kindlasti pöörduda ortopeedi poole võimalikult ruttu.







Lugupidamisega A.Eller

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

valus nn. suure varba kont

Minul on parema jala suure varba juures olev nn. kont suurenenud. Mõnikord lööb valu varbasse nii, et on valus käia. Eriti valus on kui juhtun varvast ära lööma. Varvast ei saa nii palju kõverdada kui ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere

Kõigepealt tuleks võtta 1näd ibuprofeeni!
Siis kanda tallatugesid(eriti tähtis .et toel oleks ka ristivõlvitugi;teha tallalihastele võimlemisharjutusi.

Paranemist soovides,dr ...

Loe edasi

Suure varba kõrval kont

Tänu lampjalgadele vist on mul tekkinud kont suure varba juurde. Kui lasta see opereerida, kui kaua kena tulemus kestab. St. Kas see kasvab varsti jälle?

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

Enamjaolt kont tagasi "ei kasva"

DR.K,Meitern

Loe edasi

probleem jalgadega

Selline küsimus:
üle suure varba, otse ei saa astuda, on valus. tuleb jalga painutada küljele ja see rikub kõik jalanõud.
tegelen võrkpalliga, segab ka mängimas.
olen kasutanud mitmeid ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!
Arvatavasti tegemist s-varba liigesepõletikuga-võtke ibuprofeeni 1nädal,kui ei aita pöörduge ortopeedi poole.

Paranemist soovides,Dr.K.Meitern

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: