Liigesepõletik 12.03.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Aastaid teevad mulle muret sõrmeliigesed, mis on paistetanud, põrutus- ja külmatundlikud. Varem sain sanatoorset ravi (muda, osokeriit jms). Ajuti läks paremaks, kuid vanas eas põletik enam ei taandu. Olen igal aastal teinud kodus mudavanne või osokeriidimähiseid, käesoleval talvel olen teinud kompresse, määrinud Dolgit-salviga ja viimastel nädalatel teinud osokeriiti (16 korda). Olukord ei parane. Suured liigesed valutavad harva ja siin aitab määrimine. Küll aga on liigeste jäikus suur. Raskusi on sukkade jalgatõmbamise ja mantli selgaajamisega. Sügisel tegin läbi ravikuuri tursamaksaõli kapslitega. Abi on hüppeliigestele, mujale mitte.

Kuna mu üldseisund on vilets, pole võimalik kaugele eriarsti juurde sõita.

Küsimused on järgmised:

1. Kui prooviksin veelkord mudavannidega kätele, kas pole siin takistuseks tervislik seisund (kõrgvererõhutõbi III staadiumis, südamepuudulikkus ja rütmihäired)?

2. Kas on karta, et haigus läheb edasi suurtesse liigestesse? Mida selle vältimiseks ette võtta?

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

1.Seisundit peab hindama kardioloog.2.On.Pidage nou reumatoloogiga.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

liigesepõletik

Tere,

Sagedaste agiinide põdemise tagajärjel vaevab mind juba mitmeid aastaid liigesepõletik. Väga hull olukord pole, tunda annavad teatud kohad ja kindlal ajal. Põhilistelt annb tunda niiskete ...

Vastas dr Andres Kukner

Tere. Reumaatiliste liigespõletike raviga tegelevad reumatoloogid. Kõige paremini oskasid just nemad Teid aidata. Usun, et koos leiate Teile vastuvõetava raviskeemi.

Loe edasi

Liigesepõletik

Olen 19 aastane ja juba paar aastat on mul liigesepõletik. Ma pole küll ühegi arsti poole pöördunud, sest asi pole eriti hulluks läinud. Põhiliselt on põletikku tunda põlvedes ja käelaba juures. Mõnikord ...

Vastas dr Aalo Eller

Vaja teha korralikud uuringud diagnoosiks ja sellest ka raviks.Alustage perearstist.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: