Liigesepõletik 08.03.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 19 aastane ja juba paar aastat on mul liigesepõletik. Ma pole küll ühegi arsti poole pöördunud, sest asi pole eriti hulluks läinud. Põhiliselt on põletikku tunda põlvedes ja käelaba juures. Mõnikord on valu päris tugev ja pole leidnud midagi, mis valu leevendaks.Põlvedes on lugu hullem. kui olen pikalt jalul olnud või õues külmetab, siis on õhtul täielik piin. Käe puhul on mõnikord ka paiste löönud ja kätt on valus liigutada.

Valu ei ole mul kogu aeg, vaid aeg-ajalt. Tean, et on olemas igasuguseid liigeseravimeid, kuid ei oska mina neid osta. Tahaksin teada, mis kodustest vahenditest võiks olukorda leevendada. Olen kuulnud, et peab palju vett jooma.

Liigesepõletik on mul nähtavasti tekkinud sagedase angiini põdemise tagajärjel.

Mõnikord annab tunda ka selg, kui kaua ühe koha peal olen või füüsilist tööd teen. Siis on pärast selg kange ja valus. Kas ka see võib olla seotud liigesepõletikuga või põhjustab seda miski muu.

Aktiivselt spordiga ma ei tegele, kuid pea kümme aastat tagsi tegelesin. Siis mingeid pretensioone ei olnud.Seljavalud on ka juba pikemat aega, arvan ise et selle ajas hullemaks 2 aasta tagune avarii, kus kukkusin kaubikust välja. Kuid otseselt valu see tekitada ei saanud sest see oli juba ennem.

Ootan nõu ja abi. Tänud!

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Vaja teha korralikud uuringud diagnoosiks ja sellest ka raviks.Alustage perearstist.