Luu hõrenemine? 14.06.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Lugupeetud doktor Meitern

Olen 35 aastane naine. Aasta aega tagasi nihestasin tugevalt jala (hüppeliiges).

Traumapunktis tehti ka röntgen. Arst vaatas ülesvõtet ja konstanteeris:

"Murdu ja mõranemist ei sedasta aga huvitav - teil on nagu väga noore inimese

luud. Poleks nagu lõplikult luustunud".

Mida see võiks tähendada? Kas pröfülaktika mõttes oleks vaja mul kasutada

kaltsiumipreparaate?

Ette tänades

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Et teada saaada,kas on tegemist haiguslike muutustega,võiksite seda lasta arstil täpsemalt seletada.Kas nüüd kohe hakata võtma kaltsiumi tablette,ei saa pilte nägemata ütelda.Aga võin ütelda,et kaltsiumi sisaldavad toitained on löhe,sardiinid(luudega),tumedaroheliste lehtedega juurviljad,sarapuu pähklid,nisueod,soojaoad,jne..Et luud oleksid terved,soovitadakse süüa ka väävlit sisaldavaid toitaineid-küüslauk,sibul,ka munad(kui kolesterool ei ole kõrge)

Tervitades,dr.Kaidu Meitern