Seljavalu 19.12.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen oma seljavaluga kimpus olnud juba üsna mitu aastat.Vanust on praegu 23.Tähele hakkasin oma seljavalu panema siis,kui hakkasin oma 5-6 aastat tagasi ratsutamas käima ja esialgu,kui veel ratsutada ei osanud,siis sai selg ikka üsna palju ühe trenni jooxul raputada ja peale trenni valutas selg ikka päris kõvasti.Ratsutan nüüd ikka hobikorras edasi ja nüüd enam selliseid tugevaid seljavalusid pole,kuna ka sellist suurt raputamist enam pole,kuid ei tea,kui hea see ratsutamine sellele seljale üldse on?Ei tahax küll kohe kuidagi üldse mitte ratsutamisest loobuda.Paar aastat tagasi võtsin siis kätte ja läksin oma perearsti jutule ja tema saatis siis mind edasi Elva ortopeediasse taastusravile ja sealses epikriisis peale haiglast väljumist oli kirjutatud diagnoosiks(kui ma nüüd õieti välja loen)osteochondrosis ja reg.lumb.spina bifida s6 s1 s2 (rooma numbritega).Sealne arst kirjuta mulle ka retsepti,et laseksin endale tugikorseti teha,kuid see jäi rahalisel põhjustel tookord tegemata.Kas see olex nüüd ikka vajalik?Ja kuhu võiksin siis nüüd pöörduda uue retsepti saamiseks,kuna vana ju juba kehtetu.Tahtsin veel küsida,et kas seda selga miskitmoodi parandada ei saa ja kas peangi siis eluaeg neid seljavalusid kannatama või annaks midagi ära teha?Ja millest võiksin hoiduda,et selg vähem vaevusi tekitaks?Ette tänades

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Spina bifida on kaasasündinud seljaviga.Sellisel puhul põrutamisega seotud spordialad ei ole kõige soovitumad.Tehke spets harjutusi ja kandke selatuge ratsutamisel.Kui valud ikka kestavad ,peate ratsutamist piirama.

Dr.K.Meitern