Säär valutab pealt poolt 19.11.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tervitus!

Viimasel 2 kuul olen pidanud rohkem jala käima, kui varem s.o umbes 5 km päevas. Probleem on selles, et iga kord kui veidi kiiremat kõndi teen või pikemat aega jala liigun, tekib säärde (enamasti paremasse, viimasel ajal mõlemasse) tugev valu - algul nõrgem, aga tasapisi läheb järjest tugevamaks, niiet hakka lonkama. Valu on sääre alumises pooles ja tunne nagu luu pealt poolt valutaks - raske aru saada, kas see on lihas või luu. Olen nende samade 2 viimase kuu jooksul ka 3 korda nädalas võimlema hakanud - sääre lihaste harjutused kaasa arvatud...
Valu kaob üsna kiiresti pärast kõndimise lakkamist. Ja tekib taas pikemal kõndimisel.
Sarnast valu olen kogenud ka 5 aastat tagasi keskkooli lõpu klassis. Käisin tanstutrennis 4 tundi nädalas - ja siis oli sama probleem, et jalad käimisel hakkasid valu tegema (tookord seostasin seda jalgade kasvamisega vms...)
Oskate ehk nende kirjelduste põhjal arvata, millega võiks tegu olla?
Tänan!

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Arvan,et tegu võiks olla luuümbrisepõletikuga-vähem käia ja sobivad jalanõud.

Dr.K.Meitern