Naksuvad põlved 14.11.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere mul on selline mure põlvedega, et kui ma neid sirutan või kükitan, siis käib põlvedest köva raksumine läbi (kuuldav ka teistele) ja kui kätt põlve peal hoida, siis on tunda, et midagi seal põlve sees liigub või on paigast ära. Raksumise ajal on tuntav ka üsna ebameeldiv valu. Loodan, et oskate nõu anda, millega võib tegu olla ja kas seda saab ravida või on asi väga hull. Praegu olen perearsti poolt suunatud traumatoloogi vastuvõtule, aga sooviksin varem teada, millega tegu on. Olen pikka aega tegelenud ka tantsimisega ja tegelen ka praegu nii estraaditantsu kui ka aeroobikaga, kas võib treening olla minu põlveprobleemidega seotud? Ja kas peaksin selle probleemi kestma jäämisel trennist üldse loobuma? Olen 21 aastane neiu ja varem ei ole põlvevalu tundnud.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Tegu on liigespindu katva kõhrekihi muutustega(ebatasasus,pehmenemine,pragunemine)Kui valu ei tee ,tuleb teha sporti(reielihased toonusesse)Võib kasutada ka kõhre toidulisandeid(glükoosamiini sisaldavad)apteegist retseptita.

Dr.K.Meitern