Valu õlaliigeses 22.09.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Käesoleva aasta kevadel tundsin võrkpalli mängides paremas õlaliigeses valu.( Ei vgastanud, vähemalt ise küll ei tea) On ju vahel ennegi olnud, andsin puhkust mõni aeg: küll läheb üle. Ei läinud. Valu on tugev aga ainult kätt üles tõsttes ja ainult ühes asendis( punktis) Kohe lakkab kui käsi teise asendisse viia. Ega muidu nagu muret ju polekski:igapäevaelu see ju ei sega. Kuid palli mängida ei saa ja sellest on kohe tõsiselt kahju. Võibolla peaks tähelepanelikumalt ja kriitilisemalt oma sünniaastat vaatama: aitab, see on vanadus, mis nii teeb.:) olen 47 a. naine.
Tänud Teile

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Arvan,et selles eas peaks küll veel sellisest hädast lahti saama.Kõigepealt tuleks jõusaalis teha 2-3 X näd õlale kergete raskustaga spetsharjutusi.Kui peale kuuajalist sellist treeningut/või valu ei lase neid harjutusi teha,tuleks pöörduda ortopeedi poole.Võib teha ka 1näd kuuri põletikuvastase tablttidega-ibuprofeen jaõlga määrida jääkreemiga.

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern