väljaväänatud jalg 10.09.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

tere,

väänasin juuli keskel korvpallis pöialiigese välja (seda ka sõnaotseses mõttes väljapoole). Röntgen näitas, et luumurdu ei esinenud. Kaua kasutasin Fastum geli. Paistetus nagu kadus, aga liigese kont on ikka tursunud ja teeb valu pöida sirutades ja ka äkkliigutustega, nt hüpped jne
Sörkjooksu püüan vaikselt teha, arvan et see tugevdab ja harjutab jalga. Kaua selline asi taastub, ja kas saab paranemisele kuidagi kaasa aidata?

aitähh.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Kuna tegemist on hüppeliigese külgsidemete osalise rebestusega,siis võtab paranemine mitu kuud aega.Võtke turse vastu põletikuvastast tabletti(näiteks-ibuprofeeni),määrige jääkreemiga,tehke pöiaharjutusi,ka jalgrattasõit ja ujumine on hea.Sörkjooks ja muud keharaskuse all toimuvad harjutused ei ole siis head,kui on turse ja valu.

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern