jalg 22.05.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Kas on tavaline, et neljandat nädalat põlveni kipsis olev jalg on v'hegi liikudes nii paistes, et kips jääb kitsaks? Kas sellega peaks midagi ette võtma?

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Kahjuks ma ei tea,miks on Teil jalg kipsis.Turse tekkimine on üsna normaalne,kuna kipsi all lihased ei tööta ja verd tagasi pumbata ei aita.Turse tekkimisel tuleb jalg üles tõsta ning soovitav on ka teha selili olles nn "tühja jalgrattasõitu" kipsis jalaga.Kõigepealt peaksite küsima ka oma raviarsti käest,kes teab Teie vigastuse ja ravi kõiki üksikasju.

Lugupidamisega A.Eller