rangluu murd 14.07.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere
Traumapunktis fikseeriti, et on rangluu murd. Tehti operatsioon ja paigaldati nael. Käsi seoti tugevalt keha külge ja öeldi, et 3 nädalat ei tohi kätt eriti liigutada, selleks ongi käsi seotud. Operatsioonist on möödunud 2 nädalat, aga arst, kes võttis niidid haavalt ütles, et kätt keha juurde siduda ei ole vaja ja haav võib ka lahtine olla s. t. jättis haava täiesti lahtisena ja käe ka. Palun öelge kas see on ikka õigesti tehtud. Kuidas võib üks arst teise arsti ettekirjutist eirata???Mida siis mina pean nüüd tegema, kätt hoidma kaelas, haaval laskma minna omasoodu või kui kiiresti peale operatsiooni võib hakata kätt liigutama.
Tänan ette vastuse eest.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

No selle ajaga peaks Teil haav olema küll kinni kasvanud ja siis võib olla lahti.Käsi võib ka nüüd juba olla lahti,ainult vältida liigutusi,mis teevad valu.
Paranemist soovides,dr.K.Meitern