Rangluu oli kunagi katki ja nüüd valutab 27.11.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tervist!
Tekkis küsimus ja arutelu, kas see luu valesti kokku kasvanud, sest et nüüd 4aastat hiljem hakkas valutama ja väga valus

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Ma ei usu, et rangluu murd, mis oli 4 aastat tagasi, nüüd valutama hakkab ja põhjuseks luu valesti kokku kasvamine. Kui see oleks nii, siis see oleks pidanud olema tundlik ja valulik juba 4 aastat tagasi.

Pildi pealt on raske aru saada. Ma ei ole kõige õigem inimene pilti hindamaks. Lisaks jääb arusaamatuks, millal see pilt tehtud on? Kas see on värske pilt või 4 aasta tagune?

Soovitan pöörduda perearsti poole ja teha uus röndgen. Kui see on tehtud, siis pildi vastus annab selgitust, milles võib asi olla. Kui seal midagi nihkes, siis edasise ravi otsustab ortopeed. Kui pilt on suurema leiuta, siis soovitan pöörduda füsioterapeudi poole, kuna valu ei pruugi olla seotud kunagise rangluu murruga.

Tervitades
Priit Ailt