Õla lihastrauma. 20.05.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Möödunud suvel tekkis parema õla kerge lihasrebend(artr.sp.kliiniku diagnoos),
asi juhtus peale kahepäevast rannavollet.Terav, lõikav valu c.a 10-15 cm allpool
õlaliigest käe välisküljel.Ravi:võimlemine+mingid tabletid.Tabletikuuri lõppedes
valu taastus.Keila haiglas tehti üks süst(vist ledokaiin,igal juhul mitte hormoon
süst), kasutegur 0(null).Paari nädala pärast tehti hormoonsüst(vist KENALOG,
vabandan võimaliku vale kirjapildi pärast).Paari päeva möödudes valu kadus.
Korvpalli hooaja lõppedes, alates Aprillist, valu taastus. Väga valulik on kõverdatud
või sirget kätt küljelt ülespoole liigutada, tekik terav, lõikav valu samas piirkonnas
Olen 45 aastane ning osalen amatööride võistkonnas Eesti veteranide meistri-
võistlustel meeste korvpallis.Milline oleks parim ravivariant.Hormoonsüste ei soovi.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Peale hormoonsüste,kui valu ja kapsli põletik kadus,oleksite pidanud käima ka paar kuud jõusaalis kergete raskustega õlalihast treenimas,et selle järel saaks võrkpalli järsumalt lüüa.Aga nüüd peaksite tegema ultraheliuuringu,et teada saada,kas kapslis on rebend ja kui suur see on?Aga jõusaali soovitaks nüüdki minna ja teha õlale harjutusi,mis valu ei tee.

Dr.Kaidu Meitern