Rangluumurd 10.01.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Murdsin suve alguses rangluu ning see paranes septembri alguseni (siis oli opp ning traat võeti õlast ära). Talve alguseni oli kõik tip-top, kuid hiljuti murdmaasuusatamisega tegeledes olen tundnud analoogset valu sellele, kui alguses luu murdsin. Kätt on raske taha viia ning valu rangluus takistab seda tegemast. Kas suusatamine kahjustab ning kulutab tekkinud luud? Kas pöörduda arsti poole, mida teha?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Suusatamine otseselt vigastuse piirkonda ei kahjusta. Kuid arvan kirjelduse põhjal, et trauma tagajärjel on muutnud õla koormustaluvus, funktsioon ja võimalikult ka asend. Soovitan pöörduda manuaalse füsioterapeudi poole, kes rangluu-õla piirkonnaga tegeleks.

Priit Ailt