Achilleuse kõõluse valu 27.04.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 22-aastane neiu. Keskkooli ajal tegelesin jooksutreeninuga päris tõsiselt, seejärel, kuni selle kevadeni, aga tuli sisse pikk paus. Kevade alguses hakkasin jälle jooksmas käima, alustasin 15-20 min., kuni 55-60 min.ni-kokku kuu aega. Nädal tagasi tundsin vasaku jala Achilleuse kõõlust palpeerides valu, just kõõluse ülaosas ja ainult lateraalsemal poolel. Jooksu ajal valu tunda ei ole. Perearst täheldas mingil määral ka krepitatsiooni ja soovitas anda rahu.Nädal aega olengi jooksutreeningust hoidunud ja määrinud Veral-ja Fastum-geeliga. Valu on küll jäänud tiba väiksemaks, aga pole kadunud, mida edasi teha? Millal võiks jälle jooksma hakata? Kas abiks oleks säärelihaste venitamine? Kas tuleks pöörduda ortopeedi poole, sest kõik mu jalanõud on "sissepoole tallatud" (valgus-seis?) ? (Perearsti arvates mul lamppöiad ei ole) Äkki oleks vaja asedi korrigeerimiseks ortopeedilisi tallatugesid? Kardan, et kui mul ka niisama istudes see valu-probleem kaob, siis uuesti jooksma hakates tekib jälle. Äkki oskate midagi soovitada - ette tänades, Kix.

Arst vastas:

dr Toomas Tein

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere! Teil on tõenäoliselt tegemist tüüpilise ülekoormussündroomiga kannakõõluse piirkonnas. Väga oluline on kohe algul õiged ravivõtted, et ära hoida haiguse kroonilist kulgu. Õige on alustada venitusharjutustega, jalatsi korrektsiooni(kannapadi, kiil jne.) ja lokaalse raviga. Oluline on õige treeningu metoodika. Täpse raviplaani koostamiseks tuleks siiski pöörduda ortopeedi poole.

Tervist ja jõudu soovides, Dr.Toomas Tein