valutavad jalad 15.05.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

15-a.tüdruk (iga päev trenn- aeroobika, kergejõustik, tennis) kurdab juba aastaid jalavalu - keset säärt piki luud, ise ütleb, et luu äär valutab .Ortopeed soovitas tallatugesid ja määrida Fastum-g.ga.Perearst ütleb,et kasvab ja ealised iseärasused. Igaks juhuks tahaks korralikumalt uurida.Olen aru saanud,et kui ise küsida ei oska, siis pakkuma ei hakata.Kas mingi pilt saab midagi konkreetset näidata? Luutihedus kehvemapoolses normis.Jätta ära kõik trennid? Lugupidamisega ema Liia.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere! Arvan,et on tegemist luuümbrise põletikuga.Ei othiks treenida kõval pinnasel(ka puu)õhukese tallaga jalanõudes,tallatoed on ka vajalikud.Kasu võiks olla ka elastse sidemega toestamisest.Kui ei aita või väga valulikud,tuleks kasutada 1nädal põletikuvastaseid tablette(diklofenak,ibuprofen jne.)Sel ajal anda jalgadele puhkust.

Tervenemist soovides,dr.K.Meitern