põlve ravi 14.05.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

tere aprilli lõpus oli artroskoopiline põlveliigese op arst ütles et parema reieluusisemise kondüüli 2st kõhrekahjustus defekt 1*1,5cm diagnoos oli fracturae chondrae condyli femoris dex chondromalia condyli med.fem.dex jne see on kirjas nii et võisin exida ravi saan dicloberi retard ja ultrageli ravi soovitus glükosamiin,s.synvisc või artzal kuna kardan kohutavalt süste siis ka küsimus kas võiks kasutada hoopis arthryl 1,5g pulv kuna sisaldus glükosamiini on sama mis süstil palun abi ette tänades kuna arst seda ei soovitanud vaid ise uurisin selle kohta.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Postoperatiivne kõhrekahjustuse paranemine võtab tavaliselt rohkem aega(mitu kuud)Võib muidugi kasutada ka Arthryli.Süstid peaksid olema tõhusamad.kuna neid tehakse otse haiguskoldesse.Nende häda on aga see,et nad on väga kallid ja ei 100 prontsendilist garantiid,et nad aitavad.Arthryli tuleks süüa pikemalt-2-3kuud korraga,2-3X aastas

Tervenemist soovides,dr.K.Meitern.