Kas võib olla kilpnäärme alatalitlus 06.03.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Dr. Kallikorm soovitas kontrollida, kas mul pole alatalitlus. Ülekaalulisus. käimisel hingeldus, kätevärin ja kinnise kaeluse probleem. 10 aastat tagasi öeldi, et on mingi väike sõlmeke? Pöördusin perearstile ja tehti vereproov ning ta ütles, et proov seda ei näita. Olen kuulnud, et vereproov ei tarvitse 100% näidata seda viga. Ei söanda uuesti ka perearsti poole minna.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui proov ei näita, siis alatalitlust ka pole - vereproov näitab seda 100% kindlusega. Igaks juhuks võiks kilpnääret vaadata ultraheliga - kui kunagi oli väike sõlmeke, ehk on nüüd juba suur sõlm või isegi mitu. See seletaks kinnise kaeluse probleemi. Kätevärina ja füüsilisel pingitusel tekkiva hingelduse põhjust tuleb mujalt otsida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.