Kahtlane paistetus kõhus 31.08.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Lugupeetud doktor. Pöördun sellise murega, et vaevab kahtlane kõhupuhitus. Arusaamatutel pühjustel juhtub aegajalt nii et kõht läheb täiesti paiste, on kui õhupall ning tunnen et hingata on raske. Sel ajal on kõrgem ka diastoolne vererõhk. Mõne aja pärast, tavaliselt mitme tunni, algab tugev urineerimine läbipaistva uriiniga...et iga 5 minuti tagant pean laskma põie tühjaks, ükskord arvutasin lausa 12 järjestikust käiku tualetti. Pärast seda kõht muutub tagasi lamedaks ja enesetunne okei...esineb tugev janutunne. Mu näitajad mudu 190cm/95kg, tervisesporti tegdv, vererõhk normaalolekus 120/75.
Hommikusuhkur 5.5. Kilpnääre kontrollitud, tsh fft3 fft4 normis. Üldvereanalüüs samuti korras, raud, maksanäitajad normis, ainult kolesterool 6.3. Kas oskate palun soovitada, mida võiks selle probleemiga ettevõtta, sest see segab elukvaliteeti korralikult kahjuks.
Suured tänud ette.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Endokriinhaigusega siin küll tegemist ei ole. Kas tegu võiks olla seedehäirega (kõhupuhitus on tegelikult üsna sageli esinev vaevus) või neeru-kuseteede probleemiga või ehk koguni südametegevuse muutusega, on mul tõepoolest võimatu arvata. Eks peab perearstist alustama ja esialgu mõned põhiuuringud (vere biokeemia, uriin, kõhu- ja vaagnaelundite ultraheliuuring, EKG jne.) ära tegema, ehk hakkab asi selguma.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.