Kilpnäärme põletikuga vaktsineerimine 31.03.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere päevast,

Öelge palun, kas kilpnäärme põletiku ehk türeoidiitiga inimene võib vaktsineerida COVID-19 vastu ja kumba vaktsiini soovitate? Kuna tegemist on ikkagi immuunsüsteemi häirega, kas on üldse hea seda vaktsiini teha? Tvaelus niigi tihti olen väsinud, vahepeal selline tuune, et jõudu ei ole, teinekord just nagu rohkem energiat. FT3 JA FT4 näidud on korras, TPO 806
Tänan vastamast

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kroonilise autoimmuunse türeoidiidiga inimene võib ennast kindlasti vaktsineerida COVID-19 vastu ja ei ole vahet, millist vaktsiini selleks kasutada. Kuni kilpnäärme hormoonanalüüs on korras, ei põhjusta autoimmuunne türeoidiit muid vaevusi kui ehk kilpnäärme koe tihkestumisest põhjustatud vähest ebamugavustunnet kõri piirkonnas. Väsimusel ja jõuetusel peab olema muu põhjus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.