Kõrge TSH ja covid vaktsineerimine 08.05.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, mul on autoimmuunne türeoidiit, kuid viimane aasta oli TSH korras. Pärast ägeda põletikuga haigust märtsis (diagnoos pandi bronhiit) läks kilpnääre turse ja kui lasin analüüsi teha selgus, et TSH on 84, fT3 <2,3, FT4 <5,41. Nagu aru sain on tekkinud märkimisväärne alatalitlus. Endokrinoloogi vastuvõtule sain aja 28.maiks. Perearst kirjutas seniks L-Thyroxini 50mg päevas. Kas sellises olukorras on mõistlik lasta teha Covid vaktsineerimist või tuleks see edasi lükata kuni olen endokrinoloogi vastuvõtul ära käinud?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Selliste analüüside puhul on L-türoksiin 50 mcg päevas kindlasti liiga väike annus. Alustamiseks sobib 50 mcg hästi, kui olete seda 2 nädalat võtnud, suurendage annust 100 mcg-le päevas (2 tabletti päevas). Endokrinoloogi juures tehakse tõenäoliselt uued analüüsid ja siis selgub ka kas peate jäämagi L-türoksiini võtma ja milline annus on Teie jaoks õige.
Vaktsineerimise osas vastunäidustusi ei ole ka enne endokrinoloogi külastust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos