Kilpnäärme hormooni mõõtmine 01.12.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Käisin millalgi suvel teie juures ja vereanalüüsi järgi oli kilpnäärme hormooni pisut puudu. Suurendasite 75 mikrogrammilt 100-le. Nüüd tegin perearsti juures veretesti ja hormooni pisut liiga palju. Perearst määras sellise skeemi: ülepäeviti 75 ja ülejäänutel 100 mg. Kas see on tavapärane protseduur ning kas peaksin tulema teie vastuvõtule või laskma perearstil reguleerida kogust seni, kuni leitakse õige?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et perearst andis Teile head nõu ja võitegi jätkata L-türoksiini vaheldumisi 75 ja 100 mcg päevas. Korduva hormoonanalüüsi võiks teha 3-4 kuu möödudes kas perearsti juures või minu vastuvõtul.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.