15 a poisil kasvavad rinnad . 24.06.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Rinnad on tõesti juba suured ja ta häbeneb omavanustega suhelda. 15 a poisil kasvavad rinnad .on 180cm pikk ja tugeva kehaga.rinnad on nagu noorel tüdrukul nibud nagu imetaval emal.Kuhu pöörduda? .

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Puberteediealistel poistel esineb rinnanäärmete suurenemist suhteliselt sageli. Tegemist on mööduva nähtusega ja seepärast tavaliselt mingit ravi ei kohaldata. Igaks juhuks võib siiski teha hormoonanalüüsi ja vajadusel ka rinnanäärmete ultraheliuuringu (eelkõige ühepoolse suurenemise juhtudel).
Selleks pöörduge esmalt perearsti poole, kes annab saatekirja endokrinoloogi vastuvõtule (15-aastane noormees kuulub veel lasteendokrinoloogi patsientide hulka).
Tervitades,
dr. Anu Ambos