Tsh näit l-thyroxiniga 29.10.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.Võtan l thyroxini aastast 2012. Kuni 2017 a oli doos 37,5 mg päevas.2016 jäin rasedaks ja doos suurendati 100mg peale.Peale sünnitust 2017a mingi aeg vähendati 50 aga siis jälle läks 100 peale.Küsimus kas normaalne,et tsh vaikselt selle 2 a jooksul tõuseb? Kahe aasta jooksul 3 korda kontrollimas käinud ja näit iga kord kõrgem. (0.80 - 1.85 - 2.84 ) Kas viimane TSH näit 2.84 on normaalne,kui tarbin 100mg l thyroxini iga päev?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, see, et L-türoksiini vajadus tasapisi suureneb, on asjade loomulik käik. Kilpnäärme võimekus hormooni toota väheneb järk-järgult ja nii peab ka asendusravi annust tasapisi suurendama. Viimane TSH näit on normi piirides ja L-türoksiini 100 mcg päevas on tõenäoliselt hetkel adekvaatne doos. Suure tõenäosusega see annus tulevikus enam ei suurene või kui, siis üsna vähe.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.