Harknääre 29.05.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kas harknäärme funktsioone on võimalik vereanalüüsiga testida?
Või kuidas saab kontrollida?
Juba pikemat aega üleval rinnakus surub, pitsitab ja matab hinge, vahel ka tükitunne kurgus. Viimasel ajal on süvenenud.

Parimat soovides

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei, harknäärme funktsioone vereanalüüsiga testida ei saa. Harknääre on täiskasvanud inimesel taandarenenud. Üliharva esineb siiski harknäärme kasvajaid ja nende visualiseerimiseks kasutatakse kompuutertomograafilist uuringut.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.