Valud rinnas peale kilpnäärme operatsiooni 29.04.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, mul eemaldati kaks kuud tagasi pool kilpnäärmest. Taastumine on olnud ülimalt positiivne kuni eelmise nädala alguseni kui hakkasin tundma valu rinnas, eelkõige hingetoru ümber ja paremal pool rinnas. Tundisin sellist tüüpi valu ka nädal-kaks pärast operatsiooni kuid siis see kadus. Ja nüüd olengi mures, et kas on normaalne et mul see valu uuesti tagasi on tulnud ja millest see üldse tingitud võib olla? Peaksin veel mainima, et valu tekib tavaliselt päeva teises pooles ja hommikuti tundub kõik esialgu korras olevat.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme operatsiooniga sellel valul küll seost ei tohiks olla ja pigem peaks valu põhjuseid otsima mujalt. Mõnikord juhtub, et intubatsioonitoru veidi vigastab hingetoru limaskesta, kuid kaks ja pool kuud peale lõikust peaks ammu kõik paranenud olema. Seega tuleb teha uuringud, mida valu puhul rinnus ikka tehakse - kopsupilt, võib-olla gastroskoopia, vereproov jne.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.