kilpnaarme alatalitlus ja L-Thyroxini kogus 16.04.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen juba aasta aega votnud 150mg L-thyroxini ja tsh naitu pole 9 pealt allapoole saanud. Olen proovinud votta ohtul, peale viimast soogikorda 3h kui ka hommikul ning jatnud tableti votmise ja soomise vahele 1h imendumist- ei mingit muutust. Kui suureks voib/saab, uldse l-thyroxini kogust tosta, et ta oma tood teeks? Kas on voimalik, et mul lihtsalt see rohi ei imendu? Votan aastast 2001.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
150 mcg on naisterahva jaoks tavaliselt piisav annus, kuid ka minul on mitmeid naispatsiente, kes
peavad võtma 200 mcg päevas. Ehk olete Teiegi nende seast? Kindlasti tuleks taolistel juhtudel lisaks TSH-le kontrollida ka FT4 ja FT3. L-türoksiini imendumist võivad takistada kaltsiumi- ja rauapreparaadid, kroonilised soolehaigused. Arutage probleemi veelkord oma raviarstiga, lahendus peab leiduma.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.