ATPO 11.01.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere,
puhkuse ajal sanatooriumil tegin vereproovi. analüüsid näitavad: ATPO - 86,8 IU/ml (norm 0-8); TSH - 2,47 mlU/L (0,4-4),
FT4 - 17,33 pmol/L (10,6-19,4). Kui ohtlik olukord on??? olen 40a naine.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Olukord ei ole ohtlik ja Teie tujukuses kilpnääre küll süüdi ei ole. Tehtud hormoonanalüüside alusel on Teie kilpnäärme talitlus normis. TPO-AK on ühte liiki kilpnäärmevastaste antikehade tiiter ja selle tõus viitab kroonilisele autoimmuunsele türeoidiidile. Vajate kilpnäärme talitluse osas jälgimist ja võimalike talitlushäirete tekkimise risk on kõrgenenud, kuid esialgu on talitlus korras ja seega pole riskid realiseerunud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.