TSH 0,005 30.09.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Avastati juhuslikult TSH tase veres 0,005. Täiendavad analüüsid olid: T3 7.7 ja T4 24.0, TPO 259.
Hetkel põhiline häiriv sümptom on südamekloppimine, kiire pulss ka puhkeolekus. Võtan Propanoli. Visuaalselt kilpnääre nähtav ei ole.

Kuna riiklikud, tasuta ajad endokrinoloogile on mõne kuu pärast, siis küsimus on et kui ohtlikud minu verenäitajad hetkel on? Kas tasuks esimesel võimalusel pöörduda siiski tasulisele vastuvõtule?
Kui kiiresti võib seisund kehvema poole progresseeruda?

Ette tänades!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegemist on kilpnäärme mõõduka ületalitlusega. Eluohtlik noorele inimesele see seisund ei ole. Sõltub, kas suudate normaalselt tööl käia ja igapäevarutiiniga hakkama saada. Kui tulete toime, võib oma vastuvõtuaja ära oodata. Kui enesetunne peaks halvenema, soovitan pöörduda tasulisele vastuvõtule. Tegelikult võib ka perearst kilpnäärme ületalitluse raviga alustada või endokrinoloogilt e-konsultatsiooni abil varasemat vastuvõtuaega paluda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.