vajaksin selgitust ja konsultatsiooni 17.02.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

sattusin vene keelse endokrinoloogi juurde näitajaga TSH 0,005. Arst lasi teha ultraheli ja sealt nad mingeid tükke leidsid, mis olevat väikesed - 6mm ja 3mm. Imestas ta mingi näitaja üle ultraheli lehel,mis oli 10000l - mul pole aimugi, mis see veel on. Muudest andmetest: kõis muud analüüsid, kui võrdlesin väljaprintidel normaalsetega olid tunduvalt kõrgemad (sealt sarjast, kus on FT ja muud näitajad). Kilpnääre suurenenud ei ole. Diagnoos on E06,2 (+) ???? Kuidas saab arsti vahetada eestikeelse vastu, et saaks normaalselt suhelda. Muudest näitudest: kõhnenud ei ole, pigem kosunud (viimase 3 kuu jooksul 5kg), südamepuperdust esineb küll, väsimus ja närvilisus - need tunduvad mulle küll argipäevaste nähtustena (pigem kinni tööst), käte värisemine - puudub täielikult ja vastupidisena kõrgete kaeluste suhtes - mina jumaldan neid. Arst määras 3x2tbl päevas merkazolili, ning käskis tagasi tulla 10 päeva pärast. Miks ta kogu aeg vaatas mulle ja paberile kordamööda otsa ja raputas uskumatuna pead, kuid ikkagi kirjutas mingid ravimid välja. Pealtnäha olen ju terve inimene, mitte ülikõhnunud. Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Meditsiinilist dokumentatsiooni omal käel desifreerida ei soovita kellelegi. Seda peab ikka koos tohtriga tegema. Patsiendil on alati õigus küsida teist arvamust s.t. pöörduda teise spetsialisti poole. Paluge perearstilt uut saatekirja ja valige mõne eesti nimega endokrinoloogi vastuvõtt (need on nii Tallinnas kui Tartus enamuses). Kui ennast suhteliselt hästi tunnete, pole ravimeid seni vaja võtta, kui teine tohter Teid nende vajalikkuses veenab. Kui Te ei soovi mitu kuud järjekorras oodata, võtke oma paberid ja pöörduge eravastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.