GTT glükomeetriga 19.02.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Perearst viis GTT testi läbi glükomeetriga. Näidud 6,6 ja ja 2 h pärast 15,7. Kas tulemused on usaldusväärsed või peaks tegema uue testi veeniverest?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ainult ühekordse GTT alusel diabeedi diagnoosi kindlasti välja panna ei saa. Tuleks kas korrata GTT-d (veresuhkru määramisega venniverest) või võtta veeniverest tühjakõhu veresuhkur ja/või glükeeritud hemoglobiini väärtus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.