kilpnäärmes avastati sõlm 06.10.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere mul avastati kilpnäärmes väike sõlmeke nüüd tahetakse sellest proovi võtta. Praegu kirjutati rohud nimega Thurozol 10mg.Kas see proovi võtmine on valus ja kas sellega kaasnevad ka mingid riskid. Veel on küsimus et kas ma beebipille võin veel võtta või pean nende võtmise ära lõpetama.
Ette tänades!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Proovi võtmist võib võrreldes lihassüstiga - veidi on küll valus, kuid protseduur on lühiajaline ja valu talutav. Mingeid riske selle protseduuriga ei kaasne. Beebipille soovitan edasi võtta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.