Kilpnäärme alatalitusega soov rasestuda 15.05.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tahaksin küsida informatsiooni, et kui lihtne või keeruline on rasestuda kui mul on kilpnäärme alatalitus. Elan hetkel Rootsis ja käsil raviplaan Levaxini nimelise ravimiga, kuid ei ole veel leidnud õiget doosi. Mis ravim on eestis levinum?
Kas mul on võimalik rasestuda kui mul ei ole veel 100% õige ravimidoos leitud?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Rasestuda ongi ehk võimalik, aga soovitaksin siiski enne asendusravi õige annus leida ja kilpnäärmehormoonid korda saada. Annuse adekvaatsust ei hinnata siiski mitte kaebuste ja enesetunde alusel, vaid hormoonide sisalduse järgi veres. L-türoksiini annus on adekvaatne, kui TSH on 1-2,5 mIU/l ja FT4 normis. Kui näitajad on korras s.t. kilpnäärme alatalitlus kompenseeritud, siis see rasestumist ei takista. Eestis nagu Roosistki kasutatakse asendusraviks levotüroksiini (L-thyroxin, Euthyrox jne.).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.