ft3, ft4 29.03.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu jaoks on see küsimus oluline, aga kahjuks ei tea sellele täpset vastust...Mul ei ole kavas asendusravi katki jätta, aga soovin teada, kas ja kui palju mu kilpnääre ise töötab...kui kaks nädalat olla ilma asendusravita ja teha ft3 ja ft4 analüüs, kas see näitaks midagi? Selles mõttes, et kas kaks nädalat on piisav aeg või mõjutaks saadud asendusravi veel vereanalüüsi mingil määral?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kaks nädalat on liiga lühike aeg, et asendusravi vajalikkust või mittevajalikkust selgitada. Peaksite olema ilma asendusravita 2-3 kuud, siis on näha, kas ja kuivõrd kilpnääre iseseisvalt töötab.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.