Ületalitlus raseduse ajal jätk 21.02.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tänan Teid vastuse eest! Küsin veel,et Teie vanemaid vastuseid lugedes saan aru,et ületalitlust võib põhjustada ka radioloogilistel uuringutel kasutatav kontrastaine mis võib hiljem pärssida ka ravi toimet. Kui mulle tehti viimane CT kontrastainega september 2013 siis kas on võimalik,et praegune haiguse väljalöömine on seotud selle uuringu ajal tarvitatud kontrastainega? Enne seda tehti sama uuring 8 kuud varem kui järgnevatel päevadel oli väga paha olla.Septembri uuringu järel paha olla ei olnud ja juulis mõõdetud TSH oli korras.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et september 2013 uuring siiski praegu kilpnäärme ületalitlust põhjustada ei saa - liiga palju aega on möödunud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.