rasedus 02.04.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! soovin teada,kas kilpnäärme ületalitlus kahjustab loote arengut ja millised võivad olla komplikatsioonid? ette tänades.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme ületalitlus enamasti loodet ei kahjusta. Pigem teeb see naisele raseduse kandmise raskemaks. Lootepoolsed komplikatsioonid on üliharvad ja mina pole oma 10-aastase endokrinoloogi staazi juures ühtegi näinud.
Kui Teil on kilpnäärme ületalitlus, jälgitakse raseduse ajal nii Teie kui loote tervist väga tähelepanelikult. Usaldage oma raviarsti ja kui miski muret teeb, paluge lähemaid selgitusi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.