Kas kilpnäärme probleem? 05.02.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen suur, 145 kg inimene. Günekoloogil käies avastati piisavalt suur müoom, mida soovitati lõigata. Hirmust rääkisin, et mul pidev stress juba aastaid, nüüd viimasel ajal enam üldse ei saa, kui pean võtma rahusteid (depressioon on seotud kodu ja lähedastega). Nägu paistes, jalad paistes, rõhk kõrge (võtan Loristat), veresuhkur kõrgem, 2 kuu keskmine on 6,2 , ja teisel korral 6,3. Nüüd teha lastes koos nende kilpnäärme rohtudega oli hommikune glükoos 7. Mulle on kirjutatud ka tabletid, kuid ma ei ole neid veel võtnud. Nüüd oli mu TSH 3,601 ja FT 14. Nagu ma aru saan, on see 3,6 normi ülemise piiri peal. Kas ma peaksin pöörduma endokrinoloogi juurde ja kas oleks juba ravi vaja?
Lugupidamisega,
õnnetu

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie probleemiks ei ole kilpnääre, vaid rasvumine. Kilpnäärmehormoonid on täiesti korras ja mingit ravi Teie kilpnääre ei vaja. Nii veresuhkru tõus, kõrge vererõhk, kui ka vedeliku kogunemine organismis on seotud rasvumisega. Kui muu ei aita, soovitan kaaluda briaatrilist lõikust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.