liigne karvasus2 07.07.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Ma juba korra pöördusin teie poole liigse karvakasvu probleemiga. Põhikohaks ongi nii-öelda habeme piirkond, kõht, rinna ümbrus ja selg, karvad on nii mõnegi koha peal hallikad ja mitte just kõige õhemad ja õrnemad. Kas hormoontablettidest ei saaks abi?
Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Enne, kui mingit ravi määrata, tuleb liigse karvakasvu põhjuse selgitamiseks teha günekoloogilised (ka ultraheli) ja hormoonuuringud. Kui need on tehtud, saab enamasti ka sobiva ravi valida. Ravivõimaluste hulgas on ka hormonaalsed vahendid.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.