Kilpnäärme alatalitlus, kilpnäärme põletik 17.04.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Sooviks teada, kui endokrinoloog on tuvastanud mul kilpnäärme põletiku ja alatalitluse ning määranud raviks L-Thyroksini 1/2 tabl.päevas, ning perearsti poolt on kõrgvererõhu jaoks määratud 1 tabl. Betalok-Zoki hommikuks ning 1/2 tabl. Ramiprili õhtuks. Siis vaatamata nende ravimite võtmisele tunnen ennast väsinuna, konsentratsiooni häired ei lase süveneda, ka mälu on halvenenud, meeleolu langus, kaalu tõus, külma tunne jne. Kõik eelpool nimetatud sümptomid olid takistuseks, et teha oma tööd 100%-liselt korrektselt ja hästi ning ma lahkusin töölt, kuna töö eeldas pikki 12 tunniseid intensiivse tööga sisustatud päevaseid ja öiseid vahetusi. Küsimus, et kas mul on õigus saada mingisugustki puude %, sest pean hakkama tööle osalise tööajaga, kuna pikki tööpäevi ei kannata lihtsalt tervislikult välja?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Krooniline autoimmuunne türeoidiit ja hüpotüreoos vaegurluseks põhjust ei anna. Tegemist on ravimitega 100%-liselt kompenseeritava seisundiga.
Kahjuks ei oska kommenteerida Teie kardiaalset seisundit. Selles osas küsige nõu oma perearstilt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.