Veresuhkur rasedusega 5,5 11.04.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Minu ämmaemand arvas, et mu sveresuhkur on natuke kõrge. Eelmine kord oli 5,51 ja viimane kord, kui perearstil lasin proovi võtta, siis näitas tühja kõhuga 5,3.
Perearst arvas, et proov on korras, aga ämmaemand arvas, et ei ole ja saatis mu diabeedi arsti juurde.
Olen 3x olnud rase. Esimene kui ka teine laps olid üle 4 kilo, kui sündisid.
Eelmine ämmaemand seda probleemiks ei pidanud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Nüüd on rasedusaegse diabeedi diagnoosimiseks uued ja rangemad veresuhkru normid ja nende järgi on tühjakõhu veresuhkur üle 5,1 tõepoolest diabeedile viitav. Käige diabeediarsti juures kindlasti ära!Kuna muutus ei ole suur, vajate tõenäoliselt vaid dieetravi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.