Bbromocriptin richter 12.01.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Üle 2 aasta tagasi lõigati mult peast välja ajuverejooks ajuripatsi juurest. Umbes pool aastat hiljem määrati raviks Bromocriptn-richter. Praegu võtan seda igal õhtul 1 tableti. Umbes 2 nädalat tagasi hakkas mul väga halb - õhupuudus, värinad, külma ja kuumalained vaheldumisi, valutorked rinnus, isutus, nõrkus, seletamatud lihasevalud alaseljas ja säärtel. Sellised hood on mul pidevalt juba umbes 2 nädalat, põhjust ei leita, veri on korras, hapniku puudust arstide sõnul ei ole. Kas need võivad olla Bromocriptin richter`i kõrvalmõjud? Nahaarst tegi kunagi kindlaks, et olen ülitundlik. Kas võib olla nii, et organism lihtsalt ei kannata enam seda ravimit?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui olete bromokriptiini võtnud juba poolteist aastat, on 2 nädalat tagasi tekkinud talumatus selle ravimi suhtes äärmiselt ebatõenäoline. Teie poolt võetav annus on väike ja arvan, et võite ravim ka paariks nädalaks katkestada, et igasugused kahtlused välistada.
Samas tuleks nn. hoosümtomite puhul igaks juhuks teha aju kompuuteruuring (parem isegi magnetuuring), kuna Teil on esinenud ajuverejooks ja Teie aju on opereeritud. Uuringu määrab kas endokrinoloog või neuroloog (tõenäoliselt olete peale operatsiooni emma-kumma regulaarse jälgimise all).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Millist rohtu veel võiks proovida?

Võtan Soliani tablette. Et prolaktiini alla saada kirjutati mulle
Bromocriptin-Richter (firma Gedeon Richter). Kui võtan isegi 1/4 tabletti algavad rinnus valud ja hingamine läheb rütmist välja.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Lisaks bromokriptiinile on võimalik prolaktiini langetamiseks võtta ka kabergoliini (Dostinex). Ravimit võetakse üks kord nädalas ja kõrvaltoimeid on bromokriptiinist vähem. Samas on ravim ...

Loe edasi

prolaktiin

Tere
Olen 30 aastane naine. Selle aasta alguses pöördusin arsti juurde kuna menstruatsiooni tsükkel oli väga ebaregulaarne (2 kuud kuni 4 kuud). Peale uuringuid selgus, et tänu ajuripatsi kasvajale ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Ma ei ole loodusravi spetsialist, kuid minuteada efektiivsed loodusravi vahendid ajuripatsi kasvajast tingitud hüperprolaktineemia ravimiseks puuduvad.
Bromokriptiin on suhteliselt ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: