L-Thyroxini aegumine 27.01.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Küsimus siis järgmine. Kas tohib võtta kilpnäärme rohtu, kui karbi peal olev kuupäev (11.2009) on juba üle läinud? Ja teine küsimus, kas perearst kirjutab kilpnäärme alatalitluse vastu retsepti välja või selleks on siiski vajalik külastada eriarsti- endokrinoloogi?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Põhimõtteliselt ei tohiks ravimit, mille kasutusaeg on ümber, tarvitada. L-türoksiini puhul siiski arvan, et kahju pole Te endale aegunud ravimi manustamisega teinud. Soovitan pöörduda oma perearstile ja uuendada retsepti. Perearstid saavad L-türoksiini välja kirjutada täpselt samade soodustustega nagu eriarstidki.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.