TSH näit ja rasedus 23.04.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, lp. doktor!
Olen 41-aastane rase, raseduse kestus on 10+3. Täna tegin kõik vereproovid ning sain ka kilpnäärme vastused. Need on: TSH 0,51; FT3 5,6 ja FT4 19,5. Mul on diagnoositud pärast esimese lapse sündi 2011. aastal autoimmuunne türeoidiit. Võtan igapäevaselt L-Thyroxini 50 mcg. Kuna ma kohe ei saa endokrinoloogi vastuvõtule, siis soovin Teie arvamust. Kas ma saan õigesti aru, et TSH alumise piiri poolne näit 0,51 ei vaja hetkel L-Thyroxini annuse tõstmist 25mcg võrra?
Ette tänades!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kilpnäärme hormoonanalüüsid on korras. L-türoksiini annust pole vaja muuta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.