Poomistunne ja valu kaelas 08.07.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Mure järgmine: poomistunne on kestnud pea 2 aastat, viimased 4 kuud on kael paremalt poolt pisut suurem ja katsudes ka kõva ja valulik. Füüsilise pingutuse ja magades halva asendi korral valutab, valu kiirgab ka kõrva-ja õlapiirkonda. Perearst määras juuni algul antibiootikumid ja imestas kaela kõvadust katsudes. Viimasel kuul on pidev üldine nõrkustunne ja pearinglus,kehas surin, kaalutõus 4 kg.
Ka menstruatsiooniga probleemid - naistearst ütleb, et teil on hormonaalsed häired. Olen kasutanud antibeebipille, et tsüklit korrigeerida, aga siis südamerütm aeglustus poole võrra ja Nuvaring'iga tekkis vererõhulangus. Märtsist juunini menstruatsioon üldse puudus, rase ei ole. Peale sünnitusi on süvevenud ka PMS, mis häirib tugevalt igapäevaelu. Günekoloog ütles, et leevendus saabub koos menopausiga. Olen 33 aastane.
Kas oskate öelda, milles probleem ja mida peaks tegema?

Lugupidamisega

Maarika

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kirja lugedes tekib rida küsimusi... Miks määras perearst Teile antibiootikumid? Kui kael on tursunud ja katsudes valulik, on kõige lihtsam uuring kaelapiirkonna ultraheliuuring, mis näitab ka Teie kilpnäärme suurust ja võimalikke struktuurimuutusi.
Kui günekoloog kahtlustab hormonaalseid häireid, saab nende olemasolu või puudumist vereprooviga kontrollida.
Antibeebipillid ei aeglusta kindlasti südamerütmi ega põhjusta vererõhu langust. PMS ei ole enamasti seotud mingi tõsise hormonaalse häirega ja esineb sageli kehaliselt täiesti tervetel naistel.
Soovitan veelkord probleemid läbi arutada nii oma perearsti kui günekoloogiga ja esitada julgelt kõik Teid vaevavad küsimused. Kui Te ei küsi, ei pruugi arst aimata, millised aspektid Teile selgusetuks jäid.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.