Liige karvkasv 20 aastasel noormehel. 04.11.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,juba aastaid olen vaevelnud liigse karvkasvu käes. See on täiesti metsik ikka.Enamjaolt ei tohiks mehed kurta vist selle üle nii on. Kintsud tugevakt pakse karvu täis.õlad(küll hõredamini),Jalgadest ei räägigi,Käed tumepaksud karvad. Selg nii otsesel määral polegi aga alaselg. ja nüüd hakkab süvenema veel ka rinnale tohutult. Milles võib asi olla ? Ei ütleks , et see loomulik kuna vanemad küll sellised Tarzanid ei ole.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teid nägemata on raske objektiivselt karvakasvu hinnata. Mis ühele inimesele tundub liigsena, on teise meelest päris hea. Karvakasv on meestel nagu naistelgi suurtes piirides pärilikkusest mõjutatud ja tumedapäistel pigem intensiivsem kui heleda karvaga isikutel. Liigset karvakasvu meestel enamasti haiguslikuna ei tõlgendata ega ravita. Igaks juhuks võiksite siiski pöörduda endokrinoloogi vastuvõtule, et tohter saaks Teie karvakasvu hinnata ja vajadusel ka mõned analüüsid teha.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.