Kuivad limaskestad 02.06.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Algav diabeet diagnoositi 2009 kevad. Ravi puudub- dieet. Seni probleeme:joogijanu, kuivad limaskestad puudusid. Vs tühi kõht kuskil 6,2-6,5, peale sööki 5,5-6,0. Talvest 2011 on lisandunud kuivad limaskestad : suu, intiimpiirkond. Mida sellega saaks ette võtta, eriti häirib intiimpiirkonna kuivus?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan selle kaebusega siiski perearstile pöörduda. Veresuhkru näitajad on Teil väga head ja see ei tohiks põhjustada niivõrd häirivat limaskestade kuivust. Võimalikud on ka diabeedist sõltumatud põhjused.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.