androgeenid 07.03.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Probleem selline, et kui on rasunäärmetes 5-alfa reduktaasi aktiivsus tõusnud, siis se tingib suurema tundlikkuse hormoonile,,, tean et androgeene toodetakse ka keharasvas ja kui neid on seal liiga palju, siis võivad kehale heledad karvad kasvama hakata.... Palun öelge kas keharasvas olevaid androgeene on võimalik ka kuidagi muul moel mõjutada kui ainult pillidega,,, kehakaalu ja toitumist olen juba teinud, natuke paranenud olukord a mitte väga.
Kui ei ole võimalik mõne muu meetodiga neid mõjutada, siis milliseid pille soovitate?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Saan aru, et probleemiks on ülekaal ja liigne karvakasv. Tõepoolest, need probleemid esinevad sageli üheaegselt. Sageli on põhjuseks polütsüstiliste ovaariumide sündroom ja lisaks karvakasvule esineb ka menstruaaltsükli häireid ja võib esineda viljatust. Kõigepealt soovitan pöörduda günekoloogi vastuvõtule, kes selgitab, kui tõsine on probleem. Kergetel juhtudel piisab kaalu langetamisest, raskematel juhtudel tuleb kasutada hormoonravi (pillid). Igal juhul tuleb varuda kannatust, sest ravi on pikaajaline ja kiiret edu ei ole võimalik saavutada ei kaalu lngetamisel ega karvakasvu vähendamisel.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Ülikeeruline lahendamata juhtum

Otsene küsimus:
Kas need proovid (lisatud failis) viitavad sekundaarsele aldosteronismile? Kuidas see põhjustaks pideva androgeeni hormoonide kõrgenemise? (DHEAS on ju normis)

(Muide, ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kõigepealt soovitan hormoonanalüüside tulemustesse suhtuda rahulikult. Enamusel hormoonidest on füsioloogilised kõikumised üsna suured ja nihkeid ei saa alati tõlgendada haiguslikena.
Kõigepealt ...

Loe edasi

hormoonid

Tere,
Olen 24 aastane yliopilane. Olen juba mitu aastat (3)kannatanud akne all, mida on pyytud tulutult ravida kreemide (Differin Cream 0.1%) ja antibiootikumidega (Tetralysal 300mg), lisaks sellele ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Üheks võimalikuks aknet ja liigset karvakasvu põhjustavaks teguriks võib olla meessuguhormoonide (androgeenide) liig naise organismis. Androgeene toodavad naise kehas munasarjad ja neerupealised ...

Loe edasi

östrogeen

Tere!

Umbes kaks aastat tagasi, kui oli probleeme mens.tsükliga (päevad puudusid pool aastat), selgus, et testosterooni on veres veidi üle normi - seda peeti ka tsüklihäire põhjuseks. Hormoonide ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kas oskate mulle selgitada, miks Teie arvates progestiin rasestumatust tekitab? Ma arvan, et Teie puhul tekitavad rasestumatust (kui Teil sellega tõepoolest probleemi on) ikka androgeenid.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: