Tattoo 13.05.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
sooviksin teha endale tatood seljale umbes 5x5 suurust, aga kuna põen diabeeti, siis tekitab see pisut kõhedust, et kas kõik ikka möödub probleemideta.
Viimane kolme kuu veresuhkru keskmise näit oli 8,1%. Nahk iseenesest on ehk käsivartel ja jalgadel pisut kuiv.
Kas ma peaksin parem tattoo tegemise mõttest loobuma või võin ma ikka teha? Kui tõenäoline see on, et mul tekib äkki mingi probleem või muretsen ma asjata?

Ette tänades!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõepoolest võivad diabeetiku organismis nakkust põhjustada ka meie nahal tavapäraselt elavad mikroobid. Samuti levib nakkus suhkruhaige kehas ülikiiresti.
Seega soovitan tattood planeerides uurida, kas kohas, kus seda teete, on kasutusel kõik ettevaatusabinõud nakkuse naha alla viimise ärahoidmiseks ja teatage ka tattoo tegijale, et olete diabeetik.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Sjörgeni sündroom ja tattoo

Tere, tahtsin küsida. Kui mul on sjörgeni sündroom ja soovin teha tattoo, kas siis see vere andmist ei mõjuta? Mingid näitajad jne.
Aitäh

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Küsimus on tulnud veidi valel aadressil - Sjögreni sündroomiga tegelevad reumatoloogid. Arvan siiski, et korrektselt tehtud tätoveering, mis põletikku ei tekita, ei tohiks analüüside tulemusi ...

Loe edasi

Vereproov ja tattoo tegemine

Tere!
Sooviksin lasta teha endale tattood, kuid lugu selline, et pean minema andma vereproovi kilpnäärme uuringuteks. Küsimus sellest, et kui tattoo tehtud, kas võib see mõjutada vereproovi tulemusi ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Tattoo ei mõjuta kuidagi Teie kilpnäärmeuuringute tulemusi, seega võite analüüsi rahulikult anda ka pärast tattoo tegemist.
Terviseriskid tätoveerimisel on seotud võimalike bakteriaalsete ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: