Tattoo 13.05.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
sooviksin teha endale tatood seljale umbes 5x5 suurust, aga kuna põen diabeeti, siis tekitab see pisut kõhedust, et kas kõik ikka möödub probleemideta.
Viimane kolme kuu veresuhkru keskmise näit oli 8,1%. Nahk iseenesest on ehk käsivartel ja jalgadel pisut kuiv.
Kas ma peaksin parem tattoo tegemise mõttest loobuma või võin ma ikka teha? Kui tõenäoline see on, et mul tekib äkki mingi probleem või muretsen ma asjata?

Ette tänades!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõepoolest võivad diabeetiku organismis nakkust põhjustada ka meie nahal tavapäraselt elavad mikroobid. Samuti levib nakkus suhkruhaige kehas ülikiiresti.
Seega soovitan tattood planeerides uurida, kas kohas, kus seda teete, on kasutusel kõik ettevaatusabinõud nakkuse naha alla viimise ärahoidmiseks ja teatage ka tattoo tegijale, et olete diabeetik.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.