Ülekaal 07.02.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,on selline mure ,et laps nii väga ülekaaluline ei ole aga piiri peal.Ta tahab hirmsasti süüa.Nii kui kuskil sööki näeb kohe temal ka kõht tühi.Kas või iga tunni aja tagant sööks ja suure portsu kohe.Nagu ei tunneta täis kõhtu. Mis viga võiks olla.Ja kas tohib kasutada mingeid toidulisandeid mis võtaks söögi isu vähemaks?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Nii täiskasvanute kui laste puhul ei ole küsimus söögikordade arvus, ega söödud toidu mahulises mõõdus, vaid ikka saadud kalorites. Kui lapsel isu hea, ei ole see enamasti haiguse tunnuseks. Väga iseloomulik on lastele, et kõht läheb tühjaks külas olles või siis, kui teisi söömas nähakse. Käepärast olgu puuviljad, salati või jogurti võib samuti isukustutuseks lubada. Kodus olgu siiski kindlad söögiajad paigas ja vahepealsest näksimisest hoiduge ise ja püüdke ka lapsi eemale hoida (eeskuju on määrava tähtsusega). Õigel ajal süües tehke seda rahulikult ja mõnuga. Elutuppa toitu ärge viige ja teleka vaatamise, arvutis surfamise või lugemise kõrvale ärge sööge.
Kui mure tõsine ja laps kaalus kiiresti juurde võtab, soovitan pöörduda lasteendokrinoloog dr. Ülle Einbergi vastuvõtule Tallinna Lastekliinikus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.